Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego, Linowo 36, 86-341 Świecie nad Osą, tel./fax. (56) 466 96 11, tel. 793219729

Wizyta w teatrze „Internetowy Porywacz”

13 marca 2019 roku uczniowie klas 5-8 udali się do Teatru w Grudziądzu na spektakl profilaktyczny pt. „Internetowy Porywacz”. To pouczająca historia dla każdego z nas, bez względu na wiek. Zapominamy, że nowoczesne technologie zupełnie zmieniają nasz świat. Kiedy przestajemy rozumieć te nowe wymiary przestrzeni, w której funkcjonują dzieci – tracimy kontakt z rzeczywistością. A jeśli dorośli sami nie rozumieją wirtualnego świata, kto wprowadzi ich pociechy w ten skądinąd cudowny, ale jednocześnie pełen niebezpieczeństw świat?

Spektakl w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego przysporzył naszej społeczności niesamowitych emocji, skłaniając do przemyśleń, zafundował wszystkim niesamowitą dawkę pouczającej wiedzy. Połączenie mistrzowskiej gry aktorskiej ze sporą dawką nowoczesnej muzyki oraz tańca wywarło na widowni oszałamiające wrażenia.

„Pomimo zamkniętych na klucz drzwi ktoś bez problemu wchodzi do naszego domu. Nie słychać jego kroków, ani jego nerwowego oddechu. Nie widać jego spoconych dłoni. Prawdę powiedziawszy do pewnego momentu ów obcy bardziej przypomina ducha, w którego trudno dostrzec, bo jest tylko… transmisją danych. Sygnał z routera zmienia się w zdania wyświetlone na ekranie komputera, smartfona, tabletu. Odpowiedź na niebudzące żadnych podejrzeń „Cześć” wciąga niespodziewającą się niczego złego nastoletnią ofiarę w wir wydarzeń, których konsekwencje mogą być straszne. Rodzic otwiera drzwi pokoju swojego dziecka: – Wszystko w porządku? Z ‘uśmiechniętych ust małolata pada krótkie „Tak”. Tymczasem właśnie zaczyna się ostatni akt dramatu!”

źródło: http://teatr.grudziadz.pl/internetowy-porywacz

Dzięki tej sztuce młodzież naszej szkoły uświadomiła sobie, jakie negatywne skutki niesie ze sobą obcowanie w wirtualnym świecie a osiągnięta wiedza będzie miała odzwierciedlenie w przyszłości i pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji z prawdziwym życiu.

Obsada:

Iga Jambor-Skupniewicz – Andżelika
Aleksandra Perz – Matka
Zbigniew Kulwicki – Porywacz, – Złodziej pierwszy, – Głos Damiana
Beniamin Koralewski – Ojciec, – Głos listonosza
Szymon Rocławski – Policjant, – Złodziej drugi
Adrian Wiśniewski – Hubert

 

Joomla Themes designed by Web Hosting Top