Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego, Linowo 36, 86-341 Świecie nad Osą, tel./fax. (56) 466 96 11, tel. 793219729

Wizyta w teatrze na spektaklu pt. " Karczma Diabła"

             Dnia 22 października 2019 roku uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I-IV udali się do Teatru w Grudziądzu na spektakl pt. " Karczma Diabła". Reżyser Zbigniew Kulwicki zaprasza do pewnej zapomnianej karczmy, gdzie dziać się będą niecodzienne historie. A wszystko przez chciwych karczmarzy.
„Pewnego dnia do położonej na odludziu karczmy, przybywa wielce tajemniczy gość. Jego pełne złota kufry przyciągają uwagę złych i chciwych właścicieli karczmy. Pazerni na pieniądze oberżyści postanawiają okraść swojego klienta. Podczas kradzieży, na plecach niecnych karczmarzy lądują „samobijące kije”, które niemiłosiernie otrzepują im skórę. Ich krzyk i lament budzą tajemniczego gościa, który okazuje się diabłem.
Władca piekieł daruje im życie w zamian za współpracę. Od tej chwili w karczmie zaczynają dziać się przedziwne historie…”
Źródło: http://teatr.grudziadz.pl/…/karczma-diabla-spektakl-dla-dz…/
Dzięki tej sztuce uczniowie naszej szkoły uświadomili sobie, że nie warto być chciwym człowiekiem i żyć uczciwie i zgodnie ze swoim sumieniem.
Joomla Themes designed by Web Hosting Top