Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego, Linowo 36, 86-341 Świecie nad Osą, tel./fax. (56) 466 96 11, tel. 793219729

Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszaków

13.10.2021 r. o godz. 11.30 w murach naszej szkoły odbyła się ważna uroczystość. Niezwykła nie tylko dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, czy przybyłych tego dnia do szkoły rodziców lecz przede wszystkim niezwykła i niezapomniana właśnie dla Nich „świeżo upieczonych” uczniów, którzy przeszli pasowanie na pierwszoklasistę. Dzieci z klasy pierwszej przystrojone w piękne, galowe stroje i nieco poważne miny wspólnie zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany wraz z wychowawcą - Panią Kingą Kozłowską.
Dzieci, krótko opowiedziały o czym będą się uczyć w szkole i pozytywnie zaliczyły przygotowany przez starszych kolegów "egzamin". Ślubowaniu pierwszaków towarzyszyło wniesie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego. Oczywiście nie obyło się bez gromkich braw ze strony dumnych rodziców. Od tego dnia wszyscy uczniowie klasy pierwszej zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Kolejnym ważnym punktem było uroczyste zaprzysiężenie nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego, któremu słowa przysięgi odczytała Pani Zuzanna Orylska - opiekun SU.
Pani Dyrektor po dokonaniu aktu pasowania zabrała głos i mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała pracownikom obsługi za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła Gronu Pedagogicznemu wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
W dalszej części akademii  przewodniczący Samorządu  Uczniowskiego  zaprosił wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów na pełną humoru akademię z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej.
Młodzi artyści piosenką i zabawnym słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.
Każdy z  nauczycieli otrzymał słodki upominek przygotowany przez SU.
Po zakończonej akademii uczniowie udali się do sal na pozostałe zajęcia.

 

 

 

Joomla Themes designed by Web Hosting Top