Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego, Linowo 36, 86-341 Świecie nad Osą, tel./fax. (56) 466 96 11, tel. 793219729

...

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że na stronie Ministerstwa Zdrowia widnieje informacja dot. kampanii „Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje”. Jest to kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.
Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom.
Numer działa przez całą dobę, a połączenie z nim jest bezpłatne. Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka.
Na stronie dostępne są odpowiedzi na poniższe pytania: 1.Ostatnio czuję się źle psychicznie. Co mogę zrobić?
2.Co powinno nas zaniepokoić, jeśli chodzi o nasze zdrowie psychiczne, zachowanie dzieci, kolegów i koleżanek? 3.Ośrodki I poziomu referencyjnego – co to jest? 4.Gdzie znaleźć informacje o ich działalności? 5.Kiedy potrzebne skierowanie, a kiedy nie? 6.Co mam zrobić, jeśli rodzice lub jeden z rodziców nie zgadzają się na udzielnie pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej, z kim mogę porozmawiać? 7.Czy potrzebuję ubezpieczenia zdrowotnego? 8.Psycholog, psychoterapeuta czy psychiatra?
 
Ponadto wskazane są punkty, w których można uzyskać pomoc oraz krótkie filmiki dot. kampanii.
 
Poniżej link do strony:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/opieka-psychologiczna

 

Joomla Themes designed by Web Hosting Top