Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego, Linowo 36, 86-341 Świecie nad Osą, tel./fax. (56) 466 96 11, tel. 793219729

ROBOTYKA – warsztaty dla dzieci w wieku 7-14 lat

Drukuj

 

Od czerwca do grudnia 2017 w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu pt.: „ROBOTYKA – warsztaty dla dzieci w wieku 7-14 lat”, na których wykorzystywane były klocki Lego Mindstorms.

 

Od marca do czerwca 2017 w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu pt.: „ROBOTYKA – warsztaty dla dzieci w wieku 7-14 lat”, na których wykorzystywane były klocki Lego WeDo.

Na zajęciach, prowadzonych przez panią Katarzynę Jakubowską, dwuosobowe zespoły budowały modele maszyn i zwierząt, które wprawiały w ruch poprzez połączenie inteligentnych kostek z komputerem, a następnie ich zaprogramowanie.

Przyjazne środowisko programowania wykorzystujące kolorowe bloczki sprawiało, że stworzenie kodu dla modeli było dla dzieci intuicyjne. Dzieci modyfikowały swoje kody i sprawdzały jak zachowują się ich roboty.